PL | ENG

revitapark logo top

Co to jest start-up? Jak stać się dochodowym start-upem i mieć klientów? Co decyduje o sukcesie start-upu innowacyjnego? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielił w Parku Przemysłowo  - Technologicznym REVITA Park - Konsul honorowy Danii, Szwecji, Finlandii i Islandii oraz Prezes NordicHouse Sp. z o.o. - Pan Janusz Kahl.

W czasie trwającego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – REVITA Park oraz Pre Acceleration Point w SPCleantech – zorganizowaliśmy 16 listopada 2016 roku warsztaty pod nazwą „Ty także masz pomysł na Start-up, ale nie wiesz jak go zrealizować?” z cyklu „Czy chcesz być Start-upem?”.

Celem zorganizowanego spotkania było wzmocnienie pozycji innowatorów poprzez przekazanie im cennych informacji, narzędzi potrzebnych do wdrożenia innowacyjnych pomysłów na rynek. Podczas warsztatów uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania dotyczące powstania i funkcjonowania start-upów – od pomysłu i koncepcji, przez stworzenie modelu biznesowego i prezentację przed potencjalnym inwestorem lub instytucja finansującą, po osiągnięcie sukcesu na rynku. – Start-up nie jest mniejszą wersją dużego przedsiębiorstwa – mówi Liliana Bielas-Kostyra, Manager Parku Przemysłowo – Technologicznego REVITA Park. –  Start-up poszukuje skalowalnego, powtarzalnego oraz dochodowego modelu biznesowego. Jeżeli start-up jest sukcesem na rynku, to przestaje być start-upem i staje się firmą.